Tronditet Franca, SHBA ka përgjuar 3 presidentët e fundit francez

Publikuar tek: bota, më 22:52 23-06-2015 Tronditet Franca, SHBA ka përgjuar 3 presidentët e fundit francez

Agjensia e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara ka përgjuar tre presidentët e fundit francez, Jacques Chirac, Nicolas Sarkozy dhe Francois Hollande.

Deklarata është bërë nga “WikiLeaks” ditën e sotme, duke cituar raportet “Top-Secret” të inteligjencës amerikane si dhe raportet teknike.

Lajmi është publikuar fillimisht në të përditshmen franceze “Liberation”, e cila shkruan se përgjimi ka filluar të paktën që prej vitit 2006 e deri në kohën kur Hollande fitoi mbi Sarkozyn.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012816905975342
array(1) { ["section"]=> string(70) "tronditet-franca-shba-ka-pergjuar-3-presidentet-e-fundit-francez-14484" }