Tronditet Kroacia, Kombëtarja merr lajmin e keq 24 orë para finales së madhe

Publikuar tek: sport, më 22:57 14-07-2018 Tronditet Kroacia, Kombëtarja merr lajmin e keq 24 orë para finales së madhe

Nesër në orën 17:00 do të luhet finalja e madhe e Botërorit "Rusi 208" mes Francës dhe Kroacisë. Ndërkohë që në të dyja kampet teknikët po zhvillojnë përgatitjet e fundit, Kombëtarja e Kroacisë ka marrë lajmin e rëndë.

Lojtari që i dha fitoren kësaj Kombëtareje, Ivan Perisiç ka pësuar një dëmtim në takim e fundit që luajti në gjysmëfinalen e këtij evenimenti ndaj Anglisë.

Edhe pse stafi mjekësor ka dhënë siguri për prezencën e lojtarit për ditën e nesërme, sërish nuk ka siguri, kjo për shkak të kohës së pakët që anësori zikaltër ka në dispozicion për tu rikthyer në formë maksimale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019983053207397
array(1) { ["section"]=> string(82) "tronditet-kroacia-kombetarja-merr-lajmin-e-keq-24-ore-para-finales-se-madhe-127914" }