Tronditet Larisa, takstitët shqiptarë nxjerrin armët, një i plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:41 15-01-2016 Tronditet Larisa, takstitët shqiptarë nxjerrin armët, një i plagosur

Tre shoferë taksish me shtetësi shqiptare janë përplasur me armë zjarri mes tyre. Për pasojë, një nga taksitët është plagosur në këmbë. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur në vendstacionin e taksive në Larisa ndërsa ende nuk bëhen me dije emrat e shqiptarëve të përfshirë në ngjarje.

Dyshohet se shkak për konfliktin me armë është bbërë pikërisht vendi dhe pasagjerët ndërsa mediat greke raportojnë se edhe më herët është krijuar një konflik i ngjashëm mes taksistëve që ka përfunduar në dhunë. I plagosuri është dërguar menjëherë në spital ndërsa policia po heton ngjarjen që ka tronditur gjithë komunitetin. Mediat greke kanë transmetuar pamjet nga vendngjarja ku banorët duken të traumatizuar.

pol1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012101888656616
array(1) { ["section"]=> string(72) "tronditet-larisa-takstitet-shqiptare-nxjerrin-armet-nje-i-plagosur-30039" }