Tronditet Londra, shpërthim i fuqishëm në godinën “Benthal Green”

Publikuar tek: bota, më 17:07 02-07-2017 Tronditet Londra, shpërthim i fuqishëm në godinën “Benthal Green”

Kryeqyteti anglez është tronditur sërish ditën e sotme pas një shpërthimi të madh zjarri që ndodhi në lindje të qytetit.

Për fat të mirë këtë herë shpërthimi nuk shkaktuar viktima, por dëme të shumta materiale. Në  vendin e ngjarjes mbërritën 80 zjarrfikës që u kujdesën për 5 katet e djegura, vlera e të cilave llogaritet në një shifër marramendëse deri në 1 miliard euro. Zjarri mendohet se u shkaktua në çati prej paneleve diellore.

Shërbimet e zjarrëfikësve në Angli që prej një 3 javësh tashmë janë në gjendje emergjence, pas tragjedisë në Grenfell Toëer që la të vdekur dhjetra njerëz.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtohen tensionet mes Kroacisë dhe Sllovenisë: Tri incidente në Gjirin e Piranit
Sot është 150 vjetori i Kanadasë »
Article Logic
Execution time: 0.012988090515137
array(1) { ["section"]=> string(68) "tronditet-londra-shperthim-i-fuqishem-ne-godinen-benthal-green-84746" }