Tronditet Maqedonia, politikani therret me thikë nga djali i tij

Publikuar tek: aktualitet, më 10:55 07-09-2017 Tronditet Maqedonia, politikani therret me thikë nga djali i tij

Një ngjarje e përgjakshme ka ndoshur në shkup, ku një politikan është vrarë nga djali i tij, i dyshuar për probleme psiqike.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në Cirniçe të Shkupit, në rrugën “Çedomir Kantarxhiev” ku sipas saj në orën 22:15 është raportuar për një vrasje me thikë, ndërsa dëshmitare ka qenë gruaja e të ndjerit.

Ajo tha se ka qenë në dhomë me bashkëshortin e saj, në të cilën është futur djali dhe ka filluar diskutimet me babain e tij. Më pas ka nxjerrur thikën dhe e ka sulmuar babain e tij deri në vdekje, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas informacioneve viktima L.T (68) ka qenë ish-politikan, ndërsa djali i tij me iniciale I.L ndodhet në arrati ka pasur probleme psikike, për të cilat disa herë ka qenë i shtrirë në spital.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024832010269165
array(1) { ["section"]=> string(69) "tronditet-maqedonia-politikani-therret-me-thike-nga-djali-i-tij-91454" }