Tronditet mbretëria, ndërron jetë Duka, personi i tretë më i pasur në Britani

Publikuar tek: bota, më 09:52 10-08-2016 Tronditet mbretëria, ndërron jetë Duka, personi i tretë më i pasur në Britani

Një vdekje që ka ngjallur shok te e gjithë mbretëria britanike. Duka i Westminister, personi i tretë më i pasur në Britani me 9 miliardë paundë, ndërroi jetë në moshën 64-vjeçare.

Gerald Grosvenor, baba i 4 fëmijëve ndërroi jetë nga një atak kardiak. Pasuria e tij do t’i kalojë tashmë të birit 25 vjeç, raportojnë mediet britanike.

Duka ndërroi jetë në shtëpinëAbbeystead në Lancashire. Me vdekjen e tij, djali Hugh, do trashëgojë të gjitha pronat.

Mbretëresha Elisabeth u lajmërua natën dhe dërgoi menjëherë një mesazh ngushëllimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm me plumba autobusit plot me gazetarë në Rio, plagoset një prej tyre
Digjet Portugalia, evakuohen mijëra banorë »
Article Logic
Execution time: 0.011142015457153
array(1) { ["section"]=> string(81) "tronditet-mbreteria-nderron-jete-duka-personi-i-trete-me-i-pasur-ne-britani-49312" }