“Tronditet” me 18 kg eksploziv sot qyteti i Pukës, zbulohet plani që do të hedhë në erë godinën 6-katëshe (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:07 20-04-2017 “Tronditet” me 18 kg eksploziv sot qyteti i Pukës, zbulohet plani që do të hedhë në erë godinën 6-katëshe (FOTO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të kryej sot në Pukë shpërthimin e kontrolluar të një objekti gjashtë katësh.

Ndërtesa e dalë jashtë përdorimit ka qenë fabrika e miellit të këtij qyteti, tashmë e braktisur prej kohësh. Për këtë operacion në trupin e objektit janë hapur 200 vrima dhe do të përdoret 18 kilogramë lëndë shpërthyese.

IKMT ndodhet në Pukë prej disa ditësh duke kryer operacione të ndryshme në kuadër të projektit “Rikualifikimi urban i qytetit të Pukës”. IKMT ka prishur deri tani 17 objekte të madhësive të ndryshme.

Shpërthimi i objektit gjashtë katësh do të kryhet në orën 15.00.

 

18051736_10213346874656010_1682616815_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 42 mijë m2 pronë turistik në Theth, 3 ish-zyrtarët e Shkodrës e përvetësuan me dokumente false (EMRAT)
Ministria i hoqi licencën spitalit, drejtori i FSDKSH lidhi kontratën, gjykata jep vendimin (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0094389915466309
array(1) { ["section"]=> string(113) "tronditet-me-18-kg-eksploziv-sot-qyteti-i-pukes-zbulohet-plani-qe-do-te-hedhe-ne-ere-godinen-6-kateshe-foto-75788" }