Tronditet nga shpërthimet Bagdadi, 40 të vdekur mes tyre edhe zyrtarë

Publikuar tek: bota, më 12:31 17-05-2016 Tronditet nga shpërthimet Bagdadi, 40 të vdekur mes tyre edhe zyrtarë

Tronditet nga shpërthimet kryeqyteti i Irakut, Bagdadi. 40 të vdekur dhe 90 të plagosur deri më tani.

Raportohet se mes të lënduarëve ka edhe zyrtarë.

Dy shpërthimet ndodhën pasi dy makina-bombë u afruan në perimetrin e planifikuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021436929702759
array(1) { ["section"]=> string(74) "tronditet-nga-shperthimet-bagdadi-40-te-vdekur-mes-tyre-edhe-zyrtare-40693" }