Tronditet Parisi, shpërthen një motoçikletë përpara zyrave ushtarake

Publikuar tek: bota, më 10:30 04-10-2017 Tronditet Parisi, shpërthen një motoçikletë përpara zyrave ushtarake

Një motoçikletë ka shpërthyer përpara zyrave ushtarake të Jordanisë në Paris.

Zyrtarët Jordanezë dhe Francezë thanë se nuk është e qartë nëse ka të dëmtuar nga ngjarja dhe shkaku i shpërthimit ende nuk dihet.

Policët po investigojnë shpërthimin i cili ka ndodhur sot në mëngjes përpara zyrave ushtarake të jordanisë në Bulevardin Foch në perëndim të Parisit.

Abdallah Alolaimat, një zyrtar i konsullit në Ambasadën jordaneze në paris tha se askush nga stafi nuk u lëndua dhe se nuk e di arsyen pse u sulmua zyra.

Agjencia e lajmeve jordaneze Petra ka deklaruar se shpërthimi ka shkaktuar dëmtime të mjetet e parkuara përpara ndërtesës.

Ambasadori jordanez në Paris u sigurua që secili nga punonjësit ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

“Një motoçikletë shpërtheu përpara ndërtesës së zyrave atashe ushtarake. Policët po investigojnë”, tha Abdallah Aloilamat.

“Nuk duhet si një akt i qëllimshëm që dëmton Jordaninë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012727022171021
array(1) { ["section"]=> string(73) "tronditet-parisi-shperthen-nje-motociklete-perpara-zyrave-ushtarake-94680" }