Tronditet përsëri Parisi, makina përplas 6 ushtarë

Publikuar tek: bota, më 10:01 09-08-2017 Tronditet përsëri Parisi, makina përplas 6 ushtarë

Disa ushtarë francezë kanë mbetur të plagosur pasi janë përplasur në rrugë nga një makinë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën veriperëndimore të Parisit, rreth 6 kilometra larg stacionit të policisë. Autoritetet thonë se ngjarja është në zhvillim dhe nuk jepen detaje të tjera. Nuk ka asnjë informacion sa i përket drejtuesit të makinës dhe nëse ngjarja po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist.

Theksojmë se ushtarët patrullojnë rrugët e Francës që pas sulmeve terroriste që nisën dy vite më parë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012844085693359
array(1) { ["section"]=> string(55) "tronditet-perseri-parisi-makina-perplas-6-ushtare-88625" }