Tronditet SHBA, agresori qëllon për vdekje 7 persona, përpara se të vritej nga Policia

Publikuar tek: bota, më 07:32 11-09-2017 Tronditet SHBA, agresori qëllon për vdekje 7 persona, përpara se të vritej nga Policia

Një ngjaerje e rëndë ka tronditur Amerikën, ku mbrëmjen e djeshme, një person i armatosur ka qëlluar për vdekje 7 persona dhe ka plagosur rëndë 2 të tjerë.

Agresori u qëllua pak pas ngjarjes, nga oficeri që u gjend i pari në vendin e afërsi të shtëpisë ku ndodhi masakra.

7 personat e vdekur nuk janë identifikuar ende dhe nuk dihet lidhja që kishte agresori me viktimat.

Zëdhënësi i Policisë David Tilly ësh5të shprehur i habitur nga ngjarja, pasi ka ndodhur në një nga lagjet më të qeta të Dallasit, në Plano.

Dy të plagosur janë dërguar në spital dhe po marrin ndihmën e vevojshme, shkruan Skynews.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010825872421265
array(1) { ["section"]=> string(90) "tronditet-shba-agresori-qellon-per-vdekje-7-persona-perpara-se-te-vritej-nga-policia-91874" }