Tronditet Spanja, shpërthen fabrika kimike, mijëra qytetarë rrezikojnë nga gazi toksik

Publikuar tek: bota, më 13:47 08-02-2017 Tronditet Spanja, shpërthen fabrika kimike, mijëra qytetarë rrezikojnë nga gazi toksik

Një shpërthim i fuqishëm në një fabrikë kimike ka tronditur sot Spanjën.

Sipas BBC fabrika  ndodhet në zonën industriale Fuente del Jarro dhe punonte me klor. Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit, por dyshohet se disa persona janë plagosur dhe punëtorët kanë dalë në rrugë.  Po ashtu bëhet me dije se banorët e zonës janë evakuar menjëherë pasi rrezikojnë helmimin nga gazi toksik.                   

Forca të shumta policie dhe zjarrëfikësje kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për normalizimin e situatës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja tenton të hidhet nga pallati shumëkatësh, burri e kap për flokësh dhe i shpëton jetën (Video)
Reklama goditëse me murin e Donald Trump që nuk u lejua të transmetohej në “Super Bowl” »
Article Logic
Execution time: 0.011362075805664
array(1) { ["section"]=> string(90) "tronditet-spanja-shperthen-fabrika-kimike-mijera-qytetare-rrezikojne-nga-gazi-toksik-68095" }