Tronditet Stokholmi/ Kamioni hyn mes turmës së njerëzve, 5 të vdekur, shumë të plagosur

Publikuar tek: bota, më 14:32 07-04-2017 Tronditet Stokholmi/ Kamioni hyn mes turmës së njerëzve, 5 të vdekur, shumë të plagosur

Tronditet Stokholmi- Një automjet ka hyrë me shpejtësi në një rrugë plot me kalimtarë në qendër të Stokholmit, Suedi.

Raportohet deri tani për 5 të vdekur dhe për shumë të plagosur. Sipas informacioneve 2 prej viktimave janë terroristë e ndërsa 3 prej tyre ishin pjesë e turmës së kalimtarëve. Mediet raportojnë se janë dëgjuar edhe të shtëna me armë ndërsa lëvizja e autobusave, trenave e gjithçka tjetër është paralizuar. Ngjarja ka ndodhur  në Drottninggatan, në një nga rrugët kryesore të këmbësorëve të qytetit, pak para 15:00 sipas kohës lokale.

Lajmi në përditësim.

eee.jpg

 eeeeeeeeeee.jpg

pic.twitter.com/TfRai62QG0

— Johnny Chadda (@johnnychadda) April 7, 2017

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi i SHBA, reagon Bashar Al Assad: Trump bëri veprim idiot
Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës i shpëton sulmit në Stokholm dhe rrëfen tmerrin: Është çmenduri... »
Article Logic
Execution time: 0.01161789894104
array(1) { ["section"]=> string(90) "tronditet-stokholmi-kamioni-hyn-mes-turmes-se-njerezve-3-te-vdekur-shume-te-plagosur-74427" }