Tronditet Suedia, një person qëllon me armë në supermarket, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 07:50 13-10-2017 Tronditet Suedia, një person qëllon me armë në supermarket, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në qytetin jugor të Suedisë, Trelleborg, ku një person ka qëlluar me armë në një supermarket.

Policia suedeze thotë se nga ky akt janë plagosur disa persona dhe se ky qytet njihet për të kaluarën kriminale, shkruan telegraph, raporton newsbomb.al.

Në spital janë dërguar katër persona.

Autori është ende i paidentifikuar edhe raportohet se ky incident nuk ka lidhje me terrorizmin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shikoni ç’bëhet në Zvicër, 43 kilogramë flori çdo vit përfundojnë në kanalet e ujërave të zeza
Terror në Firenze, shqiptari i dehur e me thikë në dorë alarmon qytetin »
Article Logic
Execution time: 0.013725996017456
array(1) { ["section"]=> string(80) "tronditet-suedia-nje-person-qellon-me-arme-ne-supermarket-disa-te-plagosur-95723" }