Tronditet Turqia, makina bombë shpërthen dhe plagos disa persona

Publikuar tek: bota, më 12:10 12-09-2016 Tronditet Turqia, makina bombë shpërthen dhe plagos disa persona

Turqia është tronditur sërish nga një shpërthim i fuqishëm i një makinë bombë në qytetin Van.

Sulmi me bombë goditi provincën juglindore të Turqisë pranë zyrës së guvernatorit dhe selisë së  partisë Drejtësi dhe Zhvillim.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur zjarrëfikëset dhe ambulancat për të ardhur në ndihmë të plagosurve.

Mësohet se nga shpërthimi janë plagosur disa persona të cilët sipas agjensisë së lajmeve Anadolu Agency (AA) janë dërguar menjëherë në spital.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022228002548218
array(1) { ["section"]=> string(69) "tronditet-turqia-makina-bombe-shperthen-dhe-plagos-disa-persona-52666" }