Tronditet Turqia, shpërthim i fuqishëm në Antalia. Dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 10:44 25-10-2016 Tronditet Turqia, shpërthim i fuqishëm në Antalia. Dhjetra të plagosur

Dhjetra persona kanë mbetur të plagosur pas një shpërthimi të fuqishëm në një resort turistik të Antalias në jug të Trqisë.

Sipas televizionit ‘NTV’ 12 persona janë plagosur nga forca e xhamave, port ë gjithë janë jashtë rrezukut për jetën.

Kryebashkiaku Menderes Turel ka sqaruar  se shpërthimi erdhi nga një makinë e parkuar jashtë Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë të Antalias.

Ai tha se për momentin nuk besohet se bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026484966278076
array(1) { ["section"]=> string(74) "tronditet-turqia-shperthim-i-fuqishem-ne-antalia-dhjetra-te-plagosur-57311" }