Tronditet ‘VATRA’ në SHBA, komisioni vendos largimin e KRYETARIT (Shkeljet e RËNDA dhe flagrante)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:15 09-12-2019 Tronditet ‘VATRA’ në SHBA, komisioni vendos largimin e KRYETARIT (Shkeljet e RËNDA dhe flagrante)

Probleme me Shoqatën ‘Vatra’ në SHBA.

Komisioni i Vatrës i 5 Tetorit ka vendosur largimin e kryetarit Dritan Mishto.

Përmes një deklarate publike mësohet se ky i fundit ka shkelur në menyrë flagrante dhe të pajustifikuar Nyjet Kanunore të Vatrës.

Në bazë të kësaj shkelje shtatë anëtarët e Komisionit kërkojnë plotësimin e këtyre pikave:

1- Largimin e menjhershem te Kryetarit dhe Kryesisë së VATRËS nga selia e VATRES

2- Kalimin e plotë të manaxhimit të VATRËS Komisionit te 5 Tetorit 2019 deri ne Kuvendin e jashtezakonshem

3- Dorëzimin me process verbal të selisë së VATRËS

4- Dorëzimin me process verbal të arkës së VATRËS

5- Marjen në dorëzim së Gazetës Dielli online dhe atë të fletosur.

Deklarata e plotë: http://illyriapress.com/komisioni-i-5-tetorit-shkelje-te-renda-ne-federaten-vatra-te-largohet-kryetari/?fbclid=IwAR2kPhpq4sP9Y1h9jtPb1xhYAFUqgnKDz8E8UmLHn8Mc_WVGumiThpBXgyQ

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075511932373047
array(1) { ["section"]=> string(99) "tronditet-vatra-ne-shba-komisioni-vendos-largimin-e-kryetarit-shkeljet-e-renda-dhe-flagrante-188840" }