Tronditet Vlora këtë mëngjes, hidhet në erë me tritol “Audi Q7”

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 29-01-2017 Tronditet Vlora këtë mëngjes, hidhet në erë me tritol “Audi Q7” Foto ilustruese

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka tronditur Vlorën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tritoli i është vënë një makine që është djegur pjesërisht ndërsa për fat të mirë askush nuk është lënduar.

Policia bën me dije se në orët e para të mëngjesit është djegur pjesërisht një automjet i parkuar. Sipas informacioneve mjeti i përkishte shtetasit Flamur Peçaj, i cili në vitin 2012 ka kërcënuar me armë zjarri dy vëllezër dhe për këtë është arrestuar. Dyshohet se ngjarja ka ndhur oër motive hakmarrje.

NJOFTIMI I POLICISE:

Ngjarja ka ndodhur pranë pallatit të pronarit të mjetit në lagjen Pavarësia;, ku automjeti tip Audi-Q7, në pronësi të shtetasit F.L (P), 46 vjeç, ka marrë flakë e për pasojë është dëmtuar pjesa e përparme e tij.

Siç raporton policia, nuk ka persona të lënduar. Dyshohet që mjeti mund të jetë djegur qëllimisht me një sasi të vogël të dyshuar lëndë plasëse, e cila është hedhur poshtë mjetit.

Zyrtarët blu bëjnë me dije se po punohet për hetime të mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin e autorit.

vl1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çifti fierak humb në pyllin e Vlorës, i telefonojnë policisë
Zbardhet misteri i çiftit që humbi në malin e Llogarasë, ç’ndodhi me djalin nga Tirana dhe vajzën nga Fieri »
Article Logic
Execution time: 0.010835886001587
array(1) { ["section"]=> string(66) "tronditet-vlora-kete-mengjes-hidhet-ne-ere-me-tritol-audi-q7-67002" }