Tropoja ngrihet në protestë: Një komb, një qëndrim për Ramush Haradinajn

Publikuar tek: aktualitet, më 12:46 10-01-2017 Tropoja ngrihet në protestë: Një komb, një qëndrim për Ramush Haradinajn

Shoqëria civile dhe partitë politike të Shqipërisë dhe Kosovës janë ngritur sot në protestë në Tropojë për lirimin nga burgu të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Mësohet se qytetarët kanë marshuar në Bajram Curri teksa kanë bërë thirrje për lirimin e Haradinajt duke e quajtur atë hero të luftës.

“Lironi Ramush Haradinajn, heroin e luftës, ai është i pafajshëm” thanë protestuesit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mbledh ministrat, i raportojnë situatën në vend: Ja ku janë regjistruar temperaturat më të ulëta
Tjetër viktimë nga i ftohti i tmerrshëm, gjendet i pajetë 60 vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.010739088058472
array(1) { ["section"]=> string(76) "tropoja-ngrihet-ne-proteste-nje-komb-nje-qendrim-per-ramush-haradinajn-65114" }