Trump: Besoj se Rusia qëndron pas hakimeve, nuk mendoj se do shkoj mirë me Putinin

Publikuar tek: bota, më 17:46 11-01-2017 Trump: Besoj se Rusia qëndron pas hakimeve, nuk mendoj se do shkoj mirë me Putinin

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur sot konferencën e parë që pas fitores në garën presidenciale.

Trupm ka komentuar shkurt disa prej çështjeve më në zë në SHBA si dhe marrëdhëniet me Rusinë.

Donald Trump u shpreh se mendon “që Rusia qëndron pas hakimeve” dhe për këtë “do të mbledhë mjeshtrat më të mirë të teknologjisë”, për të siguruar që nuk do të përsëritet.

Ai shtoi se në Rusi nuk ka ansjë biznes apo marrëveshje tregtare ndërsa tha se nuk beson se me Putinin do ia kalojë mirë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ulje e madhe e numrit të refugjatëve në Gjermani, shqiptarët dalin nga lista, Qeveria: Ua bëmë të qartë se nuk përfitojnë azil
Dosja ruse për “perversitetet” e Donald Trump, “urdhëroi prostitutat të urinonin mbi krevat” »
Article Logic
Execution time: 0.011826992034912
array(1) { ["section"]=> string(86) "trump-besoj-se-rusia-qendron-pas-hakimeve-nuk-mendoj-se-do-shkoj-mire-me-putinin-65243" }