Trump e merr seriozisht, nis ndërtimi i murit me Meksikën (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:54 27-12-2017 Trump e merr seriozisht, nis ndërtimi i murit me Meksikën (VIDEO)

Një nga premtimet elektorale të presidentit Donal Trump ishte ndërtimi i murit me Meksikën.

Mediat e huaja raportojnë se presidenti i SHBA-së ka vendosur ta vërë në zbatim këtë premtim elektoral.

Thuhet se 8 kompani amerikane janë përzgjedhur për të prezantuar idetë e tyre se si do të ndërtohet muri.

Ky mur, i cili është parashikuar me një gjatësi prej 2 000 milje do të parandalojë trafikun e meksikanëve dhe drogës drejt SHBA-së.

Ndonëse në opinionin publik amerikan askush nuk mund ta besonte se një ditë ky mur do të e bëhej realitet.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frika nga terrorizmi, arrestohen 4 persona të dyshuar në Holandë
Fama e refugjatëve shqiptarë, nëpër gazetat prestigjoze botërore »
Article Logic
Execution time: 0.022794961929321
array(1) { ["section"]=> string(69) "trump-e-merr-seriozisht-nis-ndertimi-i-murit-me-meksiken-video-104519" }