Trump e pranon se është nën hetim të FBI-së dhe nuk kursen sharjet për Prokurorin e Përgjithshëm

Publikuar tek: bota, më 18:42 16-06-2017 Trump e pranon se është nën hetim të FBI-së dhe nuk kursen sharjet për Prokurorin e Përgjithshëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, pranoi se është nën hetime të FBI-së për ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016.

 “Po hetohem për shkarkimin e drejtorit të FBI-së nga personi që më ka thënë të shkarkoj drejtorin e FBI-së”, shkroi Trump në Twitter.

Presidenti po ashtu duket se akuzoi zëvendësin e Prokurorit të Përgjithshëm amerikan për “gjueti shtrigash”.

Zëvendësi i Prokurorit të Përgjithshëm, Rod Rosenstein, ka marrë përsipër hetimin e ndërhyrjes së dyshuar të Rusisë në zgjedhjet në SHBA pasi Prokurori i Përgjithshëm, Jeff Sessions, është tërhequr në muajin mars.

19239553_140857886465377_1925438051_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Anglia e gjitha në panik, rrethohet godina e parlamentit
Tragjedia në Londër, Mbretëresha dhe Princi i Anglisë zbresin në terren, ndihma për të mbijetuarit »
Article Logic
Execution time: 0.011102914810181
array(1) { ["section"]=> string(102) "trump-e-pranon-se-eshte-nen-hetim-te-fbi-se-dhe-nuk-kursen-sharjet-per-prokurorin-e-pergjithshem-82757" }