Trump elozhe për Putin: Ka kontroll të madh mbi Rusinë

Publikuar tek: bota, më 22:26 08-09-2016 Trump elozhe për Putin: Ka kontroll të madh mbi Rusinë

Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë deklaroi se nëse do të zgjidhet president do të ketë marrëdhënie shumë të mira me presidentin rus, duke dhënë prova të tejra për një “flirt” Trump-Putin.

Trump më pas vlerësoi kreun e Kremlinit duke e përcaktuar një lider dhe duke pohuar se ka një kontroll të madh në vendin e tij, ndryshe nga Obama.

Kandidati republikan u shpreh më pas i lumtur që merr përgëzime nga presidenti rus.

“Nëse Putin thotë gjëra të mëdha për mua do të them gjëra të mëdha për të”, vazhdoi ai duke garantuar se komplimentet e liderit të Kremlinit nuk do të influencojnë vendimet e tij si president.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra
Presidenti i Filipineve: “Kurrë nuk e kam quajtur Obamën bir kur*e” »
Article Logic
Execution time: 0.0072090625762939
array(1) { ["section"]=> string(59) "trump-elozhe-per-putin-ka-kontroll-te-madh-mbi-rusine-52358" }