Trump hedh akuza ndaj OBSH: Ne e financojmë, ata e mbajnë mirë me Kinën. Na thanë t'i mbajmë hapur kufijtë, por...

Publikuar tek: bota, më 21:16 07-04-2020 Trump hedh akuza ndaj OBSH: Ne e financojmë, ata e mbajnë mirë me Kinën. Na thanë t'i mbajmë hapur kufijtë, por... Donald Trump

Presidenti i SHBA-së Donald Trump, ka reaguar me tone kritike ndaj Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Përmes një shënimi në twitter, kreu i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se OBSH e ka "dreqosur" punën, pasi ka mbajtur një qendrim të butë dhe mbështetës ndaj Kinës, ndërkohë që financohet nga SHBA.

Ai e akuzon OBSH-në për rekomandime të gabuara, kur thotë se më herët e ka kundërshtuar kërkesën e tyre për t'i mbajtur hapur kufijtë me Kinën.

Capture20.PNG

"OBSH e "dreqosi". Ne e financojmë ndërsa ajo mban qendrim të butë ndaj Kinës. Do të shqyrtojmë pozicionin tonë. Për fat të mirë unë i kundërshtova këshillat e tyre për mbajtjen e kufijve të hapur ndaj Kinës. Pse ata na dhanë një rekomandim kaq të gabuar?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011421918869019
array(1) { ["section"]=> string(114) "trump-hedh-akuza-ndaj-obsh-ne-e-financojme-ata-e-mbajne-mire-me-kinen-na-thane-t-i-mbajme-hapur-kufijte-por-201796" }