Trump i kundërpërgjigjet ­Obamas: Clinton nuk mund të jetë presidente

Publikuar tek: bota, më 08:41 03-08-2016 Trump i kundërpërgjigjet ­Obamas: Clinton nuk mund të jetë presidente

Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i është kundërpërgjigjigjur kritikave të presidentit Barak Obama i cili tha se Trum është i papërshtatshëm për këtë post.

Në një deklaratë për mediat Trump i është kundërpërgjigjur duke thënë se:

“Kandidatja demokrate për presidente Hillary Clinton përqafon politikat që janë në dëm të sigurisë kombëtare dhe të punëtorëve amerikanë.

Hillary Clinton është e papërshtatshme për të shërbyer në çfarëdo posti qeveritar” ka thënë Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vogëlushja mëson se Obama nuk do jetë më President, shpërthen në lot (Video)
Qyteti sirian i rrethuar, forcat rebele gati për një luftë më të madhe »
Article Logic
Execution time: 0.012398958206177
array(1) { ["section"]=> string(73) "trump-i-kunderpergjigjet-obamas-clinton-nuk-mund-te-jete-presidente-48586" }