Trump i quajti sponsorizues të terrorizmit, reagon Korea e Veriut

Publikuar tek: bota, më 13:40 23-11-2017 Trump i quajti sponsorizues të terrorizmit, reagon Korea e Veriut

Korea e Veriut e ka cilësuar si “provokim serioz” vendimin e Shteteve të Bashkuara, për ta futur në listën e vendeve që sponsorizojnë terrorizëm.

Ndërsa pas rikthimit të Koresë së Veriut në listën e zezë të SHBA-së, agjencia qëndrore e lajmeve të Koresë, ka thënë se Koreja e Veriut nuk ka ndonjë lidhje me terrorizmin dhe nuk i’u bëhet vonë nëse “ SHBA i etiketon si vend terrorist apo jo”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aktorja e njohur kërcënohet me jetë, politikani ofron 1.5 milion dollarë për kokën e saj
TRAGJEDI / Sulm me bombë në Xhami, 180 të vdekur qindra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013528823852539
array(1) { ["section"]=> string(71) "trump-i-quajti-sponsorizues-te-terrorizmit-reagon-korea-e-veriut-100622" }