Trump i tregon hartën botës: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme

Publikuar tek: bota, më 00:49 21-03-2019 Trump i tregon hartën botës: ISIS do të shfaroset brenda mbrëmjes së sotme

Presidenti SHBA Donald Trump, është shprehur mjaft i vendosur kur është shprehur se zonat e fundit që mbahen nga ekstremistët e ISIS do të bien brenda natës së sotme.

Trump nxori një hartë ku tregoheshin me ngjyrë të kuqe zonat që kontrollonte ISIS kur ai erdhi në pushtet, dhe tha se njolla e fundit e kuqe do të fshihej brenda kësaj mbrëmjeje.

'Këtu është ISIS në ditën e zgjedhjeve, këtu është ISIS tani', u shpreh Trump me krenari, ndërsa shtoi 'Kur erdha unë ishte një lëmsh i madh. Tani ka mbetur një pikë e vogël që do të pastrohet brenda natës.'

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023660182952881
array(1) { ["section"]=> string(80) "trump-i-tregon-harten-botes-isis-do-te-shfaroset-brenda-mbremjes-se-sotme-157255" }