Trump i vendosur: Do ndërtojmë patjetër murin që ndan Amerikën nga Meksika

Publikuar tek: bota, më 17:16 25-01-2017 Trump i vendosur: Do ndërtojmë patjetër murin që ndan Amerikën nga Meksika

Donald Trump është shprehur i vendosur për ndërtimin e murit gjigant që ndan Amerikën nga Meksika.

Ndaj pritet që sot presidenti amerikan të nxjerrë një urdhër ekzekutiv, ku qeveria do jap fondet e duhura për fillimin e punës.
Mediat amerikane bëjnë me dije se Trump do të nënshkruajë urdhrin gjatë një vizite në Departamentin e Sigurisë Kombëtare.

Ndërtimi i murit është njëra prej masave të ndryshme në lidhje me çështjen e emigrimit dhe masat e sigurisë kombëtare, shkruan shkruan Financial Times.

Trump dhe në një njoftim në Twittert bëri me dije dje se muri do të ndërtohet patjetër, “Midis shumë gjërave të tjera që kemi për të bërë, ne do të ndërtojmë patjetër murin”,-u shpreh ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01134204864502
array(1) { ["section"]=> string(79) "trump-i-vendosur-do-ndertojme-patjeter-murin-qe-ndan-ameriken-nga-meksika-66641" }