Trump kalon Clinton pavarësisht skandaleve, ja diferenca mes tyre sipas sondazheve

Publikuar tek: bota, më 06:22 14-10-2016 Trump kalon Clinton pavarësisht skandaleve, ja diferenca mes tyre sipas sondazheve

Kandidati republican për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, rrezikon të përkeqësojë pozicionin e tij në fushatë pasi i cilësoi si “llafe tavoline” ato të videos së vitit 2005 në të cilën mburrej se mund të bënte çfarë të donte me gratë duke i kapur edhe në pjesë intime.

Madje janë shfaqur katër gra, dy nga të cilat të intervistuara nga “New York Times” thanë se e akuzojnë për aggression seksual

Nga ana tjetër ai mohon se asnjë nga këto veprime nuk ka ndodhur duke kërcënuar se do të ndjekë procedura ligjore.

Por pavarësisht gjitha këtyre Trump parakalon Hillary-n dhe tani gjendet në një avantazh prej dy pikësh. Të paktën sipas sondazheve të fundit të “Rasmussen Reports”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Latifi nga Lazarati krijoi këtë birrë amerikane që mban emrin e tij (Foto)
Del video/ Ja si vidhte shtëpitë punëtorja, pronarët e pikasën në kamera »
Article Logic
Execution time: 0.010560989379883
array(1) { ["section"]=> string(87) "trump-kalon-clinton-pavaresisht-skandaleve-ja-diferenca-mes-tyre-sipas-sondazheve-56107" }