Trump kërkon ndihmën e prodhuesve të automjeteve: General Motors dhe Ford të prodhojnë menjëherë respiratorë

Publikuar tek: bota, më 09:06 28-03-2020 Trump kërkon ndihmën e prodhuesve të automjeteve: General Motors dhe Ford të prodhojnë menjëherë respiratorë Donald Trump

Presidenti Amerikan Donald Trump u ka bërë thirrje dy nga prodhuesve më të mëdhenj të automjeteve, Ford dhe General Motors që të fillojnë prodhimin e respiratorëve, për t'iu përgjigjur pandemisë së COVID-19.

“General Motors duhet të hapë menjëherë fabrikën e tij të braktisur në Lordstoën, Ohio, ose një fabrikë tjetër dhe të fillojë prodhimin e respiratorëve tani”, postoi Trump në Twitter.

“Ford, respiratorë tani shpejt”, shtoi ai.

Ky postim i Trump bie ndesh me deklaratat e tij vetëm pak ditë më parë, ku ai deklaroi se SHBA nuk kishte nevojë për respiratorë.trump.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093650817871094
array(1) { ["section"]=> string(114) "trump-kerkon-ndihmen-e-prodhuesve-te-automjeteve-general-motors-dhe-ford-te-prodhojne-menjehere-respiratore-200359" }