Trump merr masa ekstreme, nga e diela ndalohet shkarkimi i TIK TOK në SHBA

Publikuar tek: bota, më 20:14 18-09-2020 Trump merr masa ekstreme, nga e diela ndalohet shkarkimi i TIK TOK në SHBA

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë masa ekstreme ndaj aplikacioneve kineze si Tik Tok dhe WeChat.

Duke filluar që nga dita e dielë në 20 shtator, këto aplikacione nuk do të mund të shkarkohen më në telefona apo pajisje të tjera në SHBA.

Trump u ka vënë kushte administratorëve të aplikacioneve, që deri në 12 nëntor t’i shesin këto aplikacione te kompanitë amerikane, ndërsa kjo lëvizje e Trump është kundërshtuar nga qeveria kineze.

Ndërkohë qytetarët e SHBA që e kanë të shkarkuar aplikacionin do të mund ta përdorin, por nuk do të kenë mundësi të përditësojnë aplikacionin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013020038604736
array(1) { ["section"]=> string(80) "trump-merr-masa-ekstreme-nga-e-diela-ndalohet-shkarkimi-i-tik-tok-ne-shba-220864" }