Trump mesazh emigrantëve: Mos u rehatoni shumë, do ju dëbojmë së shpejti

Publikuar tek: bota, më 19:46 17-05-2019 Trump mesazh emigrantëve: Mos u rehatoni shumë, do ju dëbojmë së shpejti Presidenti amerikan Donald Trump dhe emigrantet

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka bërë të ditur se së shpejti emigrantët e paligjshëm në SHBA, do të dëbohen.

Me anë të një postimi në rrjetin  social twitter, Trump bëri me dije se së shpejti emigrantët e paligjshëm do të dëbohen.

Ai bëri me dije se ndërkohë edhe po punohet për ndryshimin e ligjit për emigrantët. Trump paralajmëroi emigrantët që mos të rehatohen pasi së shpejti do të dëbohen.  

Postimi i plotë:

‘Të gjithë njerëzit që hyjnë në mënyrë të paligjshme në Shtetet e Bashkuara do të largohen nga vendi ynë në një datë të mëvonshme ndërsa jemi edhe duke ndryshuar ligjet. Ju lutem mos u rehatoni shumë, së shpejti do të dëboheni!, shkruan në twitter presidenti Trump.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ligji i ri për emigracionin, Trump i jep fund Lotarisë Amerikane
Takimi në Bruksel, BE me masa të reja kundër sulmeve kibernetike »
Article Logic
Execution time: 0.0091149806976318
array(1) { ["section"]=> string(77) "trump-mesazh-emigranteve-mos-u-rehatoni-shume-do-ju-debojme-se-shpejti-164690" }