Trump ndryshon mendim: NATO nuk është e vjetëruar

Publikuar tek: bota, më 22:03 12-04-2017 Trump ndryshon mendim: NATO nuk është e vjetëruar

Ndryshe nga çfarë kishte deklaruar vitin e kaluar gjatë fushatës elektorale, Donald Trump tha sot gjatë takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të Aleancës së Atlantikut Verior, Jens Stoltenberg, se NATO nuk është e vjetëruar.

Megjithatë Trump tha se vendet anëtare të NATO-s duhet të paguajnë pjesëne tyre për çadrën e sigurisë së Europës.

Takimi mes Trump dhe Stoltenberg vjen vetëm pak ditë pas sulmit të SHBA me raketa mbi një bazë ajrore të ushtrisë së Bashar al-Assad si dhe rritjes së tensioneve me Korenë e Veriut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koreja e Veriut paralajmëron gazetarët e huaj: Përgatituni për diçka të madhe
Adoleshentit ia heqin një testikul pasi iu përdrodh në gjumë »
Article Logic
Execution time: 0.010581016540527
array(1) { ["section"]=> string(54) "trump-ndryshon-mendim-nato-nuk-eshte-e-vjeteruar-74989" }