Trump nuk ndalet, shpërndan në Twitter 3 video nxitëse anti-myslimane

Publikuar tek: bota, më 13:40 29-11-2017 Trump nuk ndalet, shpërndan në Twitter 3 video nxitëse anti-myslimane

Donald Trump ka shpërndare videot e postuara nga një deputete Britanike që i përket grupit të ekstremistëve të djathtë, në të cilat shfaqen Myslimanët që bëjnë krime dhe akte të tjera të rënda.

Llogaria në Twitter e Presidentit të SHBA shpërndau tre postime të deputetes britanike Jayda Fransen te 43,6 milion ndjekësit e tij.

Postimet përfshinin disa video të paverifikuara që nxirrin një emigrant Mysliman që sulmonte një djalë me paterica dhe një mysliman tjetër që shkatërronte statujën e Virgjereshës Mari.

Ndërsa deputetja nga ana e saj ju përgjigj këtyre postimeve duke shkruar poshtë “Zoti ju bekoftë Trump! Zoti e bekoftë Amerikën!”.

 

Screenshot_2.jpg

jayda-fransen.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01199197769165
array(1) { ["section"]=> string(75) "trump-nuk-ndalet-shperndan-ne-twitter-3-video-nxitese-anti-myslimane-101221" }