Trump për Kim Jong Un: Ai flet dhe njerëzit e tij ulen gjithë sy e veshë, dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:26 15-06-2018 Trump për Kim Jong Un: Ai flet dhe njerëzit e tij ulen gjithë sy e veshë, dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë (VIDEO) Donald Trump-Kim Jon Un

Donald Trump ka thënë se do të donte që qytetarët amerikanë të "uleshin të vëmendshëm" kur ai të fliste, njësoj siç bëjnë njerëzit e Koresë së Veriut kur Kim Jong-un flet.

Presidenti po fliste për marrëdhënien e tij me diktatorin e Koresë së Veriut, i cili është akuzuar për një numër shkeljesh të të drejtave të njeriut nga Kombet e Bashkuara.

"Ai flet dhe njerëzit e tij ulen në vëmendje. Unë dua që njerëzit e mi të bëjnë të njëjtën gjë," tha presidenti Trump gjatë një interviste për Fox News 'Fox & Friends'.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013006925582886
array(1) { ["section"]=> string(129) "trump-per-kim-jong-un-ai-flet-dhe-njerezit-e-tij-ulen-gjithe-sy-e-veshe-dua-qe-njerezit-e-mi-te-bejne-te-njejten-gje-video-124491" }