Trump planifikon të fusë 7 shtete të tjera në listën e zezë që u ndalohet udhëtimi në SHBA

Publikuar tek: bota, më 22:27 21-01-2020 Trump planifikon të fusë 7 shtete të tjera në listën e zezë që u ndalohet udhëtimi në SHBA Foto ilustruese / Reuters

Presidenti amerikan Donald Trump planifikon të shtojë edhe shtatë shtete të tjera në listën e shteteve që u ndalohen udhëtimet drejt SHBA.

Presidenti Trump tha në një intervistë për “Wall Street Journal” nga Davos, se ai dëshiron të zgjerojë listën kontraverse, që hyri në fuqi tre vite më parë.

Sipas gazetës amerikane “Politico” por edhe “WSJ”, shtetet që ka më tepër gjasë të targetohen janë Nigeria, Sudani, Bjellorusia, Mianmari, Tanzania, Kirgistani dhe Eritrea.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22360396385193
array(1) { ["section"]=> string(97) "trump-planifikon-te-fuse-7-shtete-te-tjera-ne-listen-e-zeze-qe-u-ndalohet-udhetimi-ne-shba-192758" }