Trump: Po kandidoj kundër mediave, jo Clinton

Publikuar tek: bota, më 14:09 14-08-2016 Trump: Po kandidoj kundër mediave, jo Clinton

Donald Trump ka shprehur sërish pakënaqësitë e tij për pasqyrimin e "padrejtë" që disa media ndërkombëtare i bëjnë fushatës së tij.

“Unë nuk po kandidoj kundër të shtrembëruarës Hillary Clinton, por kundër mediave të shtrembëra”, tha Trump gjatë një fjalimi elektoral.

Ndër mediat që Trump ka shprehur pakënaqësitë e tij janë “New York Times” dhe “CNN” duke i akuzuar për pandershmëri në pasqyrimin e lajmeve lidhur me të.

“Nëse media do të më mbulonte ndershmërisht, do ta kisha mundur Hillary Clinton me 20%", shkroi pak minuta më parë Donald Trump në Twitter. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja rrezikon të mbytet brenda në makinë, djali hidhet për ta shpëtuar (VIDEO)
Autobomba i afrohet ushtarëve të Assad, ja çfarë ndodh pak sekonda më pas (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011870861053467
array(1) { ["section"]=> string(49) "trump-po-kandidoj-kunder-mediave-jo-clinton-49709" }