Trump publikon listën: Ja 29 liderët botërorë me të cilët kam komunikuar pas zgjedhjeve

Publikuar tek: bota, më 23:12 16-11-2016 Trump publikon listën: Ja 29 liderët botërorë me të cilët kam komunikuar pas zgjedhjeve

Ekipi i fushatës së Donald Trump ka publikuar listën me emrat e 29 liderëve botërorë me të cilët Presidenti i zgjedhur dhe zëvendëspresidenti Mike Pence kanë komunikuar që pas zgjedhjeve.

Në listë janë emrat e disa prej liderëve europianë si Kancelarja gjemrane Angela Merkel, Kryeministri Italian Matteo Renzi, ai francez Hollande, Theresa May e Britanisë dhe Presidenti turk Erdogan, si dhe shumë liderë të vendeve nga Lindja e Mesme. Por ajo që bie në sy është se mes 29 liderëve është edhe Presidenti rus, Vladimir Putin, raporton Newsbomb.al. Lista e plotë:

Scasdaataetgaegeggggghot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018378973007202
array(1) { ["section"]=> string(92) "trump-publikon-listen-ja-29-lideret-boterore-me-te-cilet-kam-komunikuar-pas-zgjedhjeve-59749" }