Trump: Putin udhëheqës më i mirë se Obama

Publikuar tek: bota, më 08:16 08-09-2016 Trump: Putin udhëheqës më i mirë se Obama

Donald Trump ka vlerësuar presidentin rus Vladimir Putini, ndërkohë që ai dhe rivalja e tij Hillary Clinton po merreshin në pyetje nga veteranët ushtarak.

Kandidati republikan për President të SHBA-së, tha se presidenti rus, ka qenë lider më shumë se sa presidenti Barack Obama.

Kjo deklaratë erdhi në të njejtën ditë pasi shefi i Pentagonit akuzonte Rusinë për mbledhje farash me paqëndrueshmëri globale.

Clinton, gjatë këtij forumi, mbrojti vendimin e saj, pavarësisht skandalit të saj të postës elektronike.

Kandidatët e Shtëpisë së Bardhë këto deklarime i bënë në Neë York të mërkurën në mbrëmje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si t’ia thuash një nëne se djali i saj ka vdekur
“Çfarë është Aleppo?”, kandidati për president i SHBA-ve shkakton zemërimin e miliona amerikanëve »
Article Logic
Execution time: 0.012125968933105
array(1) { ["section"]=> string(46) "trump-putin-udheheqes-me-i-mire-se-obama-52267" }