Trump: Rusia ka tërhequr të gjithë trupat nga Venezuela, pas kërkesës tonë

Publikuar tek: bota, më 21:05 03-06-2019 Trump: Rusia ka tërhequr të gjithë trupat nga Venezuela, pas kërkesës tonë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Rusia ka vendosur të tërheqë të gjitha trupat ushtarake nga Venezuela, pas kërkesës së SHBA.

Deklaratën Trum e ka bërë nga Britania e Madhe, ku ndodhet për një vizitë zyrtare disa ditore.

Venezuela ka qenë një prej blerësve më të mëdhenj të arsenalit ushtarak rus prej vitit 2006 kur nënshkroi një kontratë 6 miliard dollarëshe që parashikon pajisjen me armatime nga kallashnikovët te avionët luftarakë Sukhoi dhe sistemet raketore.

Mediat e huaja deklarojnë se tërheqja e trupave ruse vjen pas vonesave në pagesa nga Venezuela.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013370990753174
array(1) { ["section"]=> string(79) "trump-rusia-ka-terhequr-te-gjithe-trupat-nga-venezuela-pas-kerkeses-tone-166846" }