Trump shkarkon drejtorin e FBI-së, deformoi hetimet për Hillary Clinton

Publikuar tek: bota, më 07:18 10-05-2017 Trump shkarkon drejtorin e FBI-së, deformoi hetimet për Hillary Clinton

Presidenti amerikan, Donald Trump shkarkon drejtorin e FBI-së, James Comey. 

Shkarkimi i tij u njjoftua përmes një letre.

"Është esenciale që të gjejmë një udhëheqje të re për FBI-në që të rivendosë besimin e publikut", thuhet mes tjerash në një letër që presidenti Trump i dërgoi zotit Comey, e cila u bë publike të martën vonë nga Shtëpia e Bardhë.

Dje, FBI njoftoi Kongresin se Comey kishte paraqitur në mënyrë të pasaktë disa nga gjetjet që përfshinin hetimet rreth emaileve të Hillary Clinton gjatë dëshmisë së dhënë prej tij në Kongres javën e kaluar.

FBI-ja saktësoi se vetëm një "numër i vogël" i emailave i ishte dërguar ligjvënësit Anthony Weiner, jo "qindra dhe mijëra ", siç ishte shprehur në dëshminë e tij zoti Comey.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013350963592529
array(1) { ["section"]=> string(76) "trump-shkarkon-drejtorin-e-fbi-se-deformoi-hetimet-per-hillary-clinton-78077" }