Trump shkon në stadium për të parë ndeshjen, tifozët thirrje kundër tij: Mbylleni në burg! (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:44 28-10-2019 Trump shkon në stadium për të parë ndeshjen, tifozët thirrje kundër tij: Mbylleni në burg! (VIDEO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka qenë i pranishëm së fundmi për të ndjekur një ndeshje bejsbolli, mes klubeve Washington Nationals dhe Houston Astros, e cila u luajt në një stadium që ndodhet afër qeverisë amerikane.

Mirëpo, gjërat nuk kanë shkuar ashtu sikurse mund ta ketë parashikuar kreu i Shtepisë së Bardhë. Trump është përballur me një 'përzerje' duartokitjesh dhe brohortitmash kundër tij.

Kur presidenti u shfaq në ekranin e madh të stadiumit, tifozët brohoritën me zë të lartë.

Kjo ndoshta ishte e pritshme, sepse e njëjta gjë u kishte ndodhur edhe ish-presidentëve Jimmy Carter, Ronald Reagan, Richard Nixon dhe George Bush.

Tifozët filluan të thërrisnin “Mbylleni në burg!”, e cila i referohet thirrjes që i kushtohej Hillari Clinton-it në tubimet e organizuara nga presidenti gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2016.

Sipas mediave amerikane kjo që ndodhi kishte të bënte me faktin se kjo zonë voton më shumë demokratët.

Trump u largua nga stadiumi para se të përfundonte ndeshja, ndonëse nuk ishte e qartë nëse ai e bëri këtë për shkak se ishte i pakënaqur me reagimin e tifozëve, apo humbjen e ekipit “Washington Nationals”.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012743949890137
array(1) { ["section"]=> string(100) "trump-shkon-ne-stadium-per-te-pare-ndeshjen-tifozet-thirrje-kunder-tij-mbylleni-ne-burg-video-183759" }