Trump shpërthen kundër kryebashkiakut të Londrës: Po u treguam të mirë, do bëhet më keq

Publikuar tek: bota, më 18:12 04-06-2017 Trump shpërthen kundër kryebashkiakut të Londrës: Po u treguam të mirë, do bëhet më keq

Pas tragjedisë së ndodhur dje në Londër, presidenti i Amerikës ka bërë një deklaratë të fortë kundrejt kryebashkiaku të kryeqytetit londinez.

“Aty vdesin 7 persona dhe kreu i bashkisë thotë se ska ‘gjë për tu shqetësuar’, po nuk u treguam të zgjuar do të bëhet më keq”- shkruan Trump në faqen e tij twitter.

Ditën e djeshme, Londra u godit nga dy sulme të ndryshme terroriste, deri më tani bilanci është 7 persona të vdekur, mbi 20 veta që luftojnë për të mbijetuar dhe qindra të plagosur.

Ky është sulmi i dytë brenda muajit në shtetin britanik.

 

18902886_136382560246243_795963150_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rinis koncerti i Ariana Grande në Manchester, blindohet Old Trafford
ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.011357069015503
array(1) { ["section"]=> string(91) "trump-shperthen-kunder-kryebashkiakut-te-londres-po-u-treguam-te-mire-do-behet-me-keq-81210" }