Trump takim me Theresa May, momentet më pikante! (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 13:11 04-06-2019 Trump takim me Theresa May, momentet më pikante! (FOTO)

Presidenti amerikan Donald Trump është takuar me kryeministren britanike në ikje Theresa May dhe deklaroi që Amerika dhe Anglia mund të krijojnë një treg të ri midis tyre.

 

Në takim ishin të pranishëm biznesmenë të mëdhenj britanik, ministri britanik i financave si dhe zonja e parë e Amerikës Melania Trump.

Trump i siguroi biznesmenët se largimi nga BE-ja nuk është fundi pasi një treg i ri mund të hapet midis Anglisë dhe Amerikës dhe kjo do të sjellë shumë përfitime tek të dy.

Pas deklaratave të Trump, bursa britanike pësoi një rritje prej 3% dhe duket që mbështetja e presidentit amerikan i ka kënaqur biznesmenet si dhe kryeministren në ikje Theresa May. Trump tha se May bëri të pamundurën dhe se po të kishtë mbështetje do ja kishte arritur deri në fund.

Në të njëjtën kohë protestues jashtë parlamentit kanë fryrë një balon gjigant të Donald Trump në formë të një bebi duke e thirrur ‘arrogant’ dhe ‘të mitur’.

Tani Donald Trump do të pushojë dhe më vonë do të darkojë në pallatin mbretëror.

61917085_2192334604214470_3660547063843651584_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013217926025391
array(1) { ["section"]=> string(58) "trump-takim-me-theresa-may-momentet-me-pikante-foto-166906" }