Trump tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin, deputetët djegin flamurin amerikan

Publikuar tek: bota, më 14:20 09-05-2018 Trump tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin, deputetët djegin flamurin amerikan Djegia e flamurit amerikan

Një ditë pas vendimit të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për tërheqjen e SHBA nga marrëveshja bërthamore me Iranin, është pritur me djegien e flamurit amerikan nga deputetët.

Politikanët iranianë, deputetë e ministra, nisën të thërrisnin në kor “vdekje Amerikës” dhe dogjën flamuj amerikanë në Parlamentin e vendit.

Protesta e tensionueshme erdhi pasi kreu i Parlamentit, Ali Larijani u tall me presidentin amerikan, duke thënë: Trump nuk ka kapacitetet mendore për t’u përballur me këtë çështje.

Ndërkohë, një ligjvënës i shquar iranian paralajmëroi se ministrat ishin përgatitur të rrisnin shpenzimet për programin e raketave balistike të vendit.

zzzzzz.jpg

zjarrrrr.png

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012667894363403
array(1) { ["section"]=> string(93) "trump-terhiqet-nga-marreveshja-berthamore-me-iranin-deputetet-djegin-flamurin-amerikan-120105" }