Trump urdhëron ndalimin e modifikimit të armëve

Publikuar tek: bota, më 22:18 20-02-2018 Trump urdhëron ndalimin e modifikimit të armëve

Presidenti amerikan Donald Trump ka udhëzuar Departamentin e Drejtësisë të ndalojë modifikimin e armëve të zjarrit.

Lëvizja e papritur vjen pas masakrës me 17 të vdekur në një shkollë në Florida dhe protestave të shumta që pasuan ku kërkohet ndalimi i armëve.

Nëse kjo nismë do të bëhet realitet, për armët e zjarrit do jetë e ndaluar të modifikohen me qyta, silenciatorë apo karikatorë shtesë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013091802597046
array(1) { ["section"]=> string(54) "trump-urdheron-ndalimin-e-modifikimit-te-armeve-110918" }