Trump: Vetëm budallenjtë nuk duan marrëdhënie të mira me Rusinë

Publikuar tek: bota, më 07:56 08-01-2017 Trump: Vetëm budallenjtë nuk duan marrëdhënie të mira me Rusinë

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter disa komente ku kundërshton ata që nuk duan marrëdhënie të mira me Rusinë.

Sipas Trump, lidhjet e mira me Rusinë i kundërshtojnë vetëm “budallenjtë dhe idiotët”.

Po ashtu ai shkruan se do të bashkëpunojë më Rusinë për të “zgjedhur disa nga të shumtat probleme të botës”.

Komentet e tij kanë ardhur pas publikimit të një raporti nga inteligjenca amerikane, e cila konstaton se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka ndikuar në zgjedhjet e SHBA-së duke ndihmuar Trumpin të fitojë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti shqiptar i Kuvendit belg letër ministrit francez: Të lirohet Haradinaj
Shpërthen makina bombë në Bagdad, 11 të vdekur, dhjetra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011133909225464
array(1) { ["section"]=> string(68) "trump-vetem-budallenjte-nuk-duan-marredhenie-te-mira-me-rusine-64908" }