Trump zbarkon në Itali. A do e takojë Papën?

Publikuar tek: bota, më 20:18 23-05-2017 Trump zbarkon në Itali. A do e takojë Papën?

Presidenti i Amerikan, Donald Trump ka arritur në Itali të martën kurse gjatë ditëve në vijim pritet të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të Italisë. Ai do të takohet edhe me Papa Françeskun të mërkurën, pasi që të dy debatuan në largësi për emigracionin, terrorizmin dhe islamin.

 

Trump dhe gruaja e tij Melania, u pritën nga ministri i jashtëm i Italisë, Angelino Alfano. Presidenti amerikan ka filluar turneun e tij të vizitave në Lindjen e Mesme, Evropë dhe Arabi.

Veç Papës, Trump do të takohet me presidentin e Italisë Sergio Mattarrella dhe kryeministrin Paolo Gentiloni. //lajmi.net//

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta aktori i famshëm në moshën 89 vjeçare, kanceri arriti ta mposhtë
Sulmi terrorist në Manchester, ushtria “blindon” Britaninë e Madhe »
Article Logic
Execution time: 0.011988162994385
array(1) { ["section"]=> string(48) "trump-zbarkon-ne-itali-a-do-e-takoje-papen-79724" }