Trumpi i përgjigjet Obamës me kundërakuzë: Bashkë me Klintonin destabilizuat Lindjen e Mesme, rrezik për Amerikën

Publikuar tek: bota, më 19:56 02-08-2016 Trumpi i përgjigjet Obamës me kundërakuzë: Bashkë me Klintonin destabilizuat Lindjen e Mesme, rrezik për Amerikën

Donald Trump reagon ndaj deklaratës së Obamës së “Trump nuk është i përshtatshëm për president”. Ai akuzon Obamën dhe Klintonin për bashkëpunim ndërmjet tyre, bashkëpunim i cili vë Amerikën në rrezik.

“Obama dhe Klinton të vetëm kanë destabilizuar Lindjen e Mesme, i dorëzuan Irakun, Libinë dhe Sirinë ISIS-it dhe lejuan që personeli ynë të theret në Bengazi. Pastaj vunë Iranin në rrugën e armëve bërthamore. Pastaj lejuan dhjetëra veteranë të vdesin duke pritur shërbimin mjekësor që kurrë nuk erdhi”, shkruan Trump.

Më pas shton: “Hillary Clinton vë gjithë vendin në rrezik me serverin e saj ilegal të emailit, fsheh provat e krimit të saj, dhe gënjen në mënyrë të përsëritur për sjelljen e saj e cila na vë në rrezik... Ata kanë tradhtuar sigurinë tonë dhe të punëtorëve tanë, dhe Hillary Clinton e ka provuar veten të paaftë për të shërbyer në çdo zyrë të qeverisë.”

Trump e mbyll deklaratën e tij duke thënë se: ‘’Amerika është poshtëruar jashtë vendit dhe është komprometuar nga Islami radikal që ka hyrë në brigjet tona. Ne kemi nevojë që kjo të ndryshojë tani."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024986028671265
array(1) { ["section"]=> string(117) "trumpi-i-pergjigjet-obames-me-kunderakuze-bashke-me-klintonin-destabilizuat-lindjen-e-mesme-rrezik-per-ameriken-48541" }