Truproja më i famshëm në Gjermani: Arabët janë bërë padrino këtu, bandat e tyre tepër të rrezikshme

Publikuar tek: bota, më 17:22 24-04-2019 Truproja më i famshëm në Gjermani: Arabët janë bërë padrino këtu, bandat e tyre tepër të rrezikshme

Truproja i famshëm gjerman, eksperti i sigurisë Michael Kuhr thotë se bandat arabe në Gjermani janë shndërruar në tepër të forta dhe të rrezikshme.

Për RT Deutsch, teksa po ecte në rrugët e Berlinit të populluara me emigrantë, ai tha se arabët kanë arritur të spostojnë bandat gjermane duke marrë kontrollin e jetës së natës në qytete.

“Ata janë si padrino tani. Mund të mblidhen 40-50 persona brenda gjysmë ore. Kontrollojnë jetën e natës, janë tepër të rrezikshëm”, u shpreh Kuhr, i cili ka shërbyer si truprojë i shumë yjeve në Hollivud.

Autoritetet e zbatimit të ligjit në gjermani tashmë kanë një sektor të posaçëm që merret me hetimin e krimit të organizuar ndër familjet arabe.

Arabët në Gjermani merren edhe me krime ordinere si grabitje, vjedhje, shpërndarje droge por edhe vrasje brutale për motive të dobëta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091099739074707
array(1) { ["section"]=> string(104) "truproja-me-i-famshem-ne-gjermani-arabet-jane-bere-padrino-ketu-bandat-e-tyre-teper-te-rrezikshme-161715" }